Mijn laatste boek update stamt uit eind april. Ik schreef toen:
Blij, overweldigd maar ook een dubbel gevoel. Al die jaren, passeerde mijn gedachten. Het zomerverhaal dat ik jaren geleden gewonnen had bij tijdschrift Vriendin, was de basis van dit boek. Van daaruit werkte ik de personages uit, de verhaallijn, deed ik research en was ik regelmatig in een cafe in Amsterdam aan het schrijven. En er was een tijd dat ik het boek links liet liggen, omdat ik het even niet wist. Een dubbel gevoel….ik ben er nog niet. Er is nog genoeg werk aan de winkel. Herlezen, bijschaven voordat ik het manuscript opstuur naar een uitgever. Ja, dat ga ik echt doen en ja, ik weet dat de kans klein is dat het uitgegeven zal worden door een gerenommeerde uitgever, maar als ik het niet probeer, zal ik het nooit weten.
Hoe staat het er nu mee?
Ik ben er bijna! De afgelopen weken heb ik weer elke vrijdag achter mijn laptop gezeten. Ook nam ik een extra dag vrij om twee dagen achter elkaar aan het boek te kunnen werken en dat heeft zeker zijn vruchten afgeworpen. Tijdens het schrappen en herschrijven kwamen er wel weer nieuwe ideeen opborrelen en een daarvan heb ik gebruikt. Het verhaal kreeg opeens een andere wending en zo heb ik een aantal passages moeten aanpassen. Maar ik voel me er nu meer tevreden onder en het verhaal is completer naar mijn idee. Ook herschreef en schrapte ik met het oog op het tweede deel, want ik heb al hele mooie inspiratie voor het vervolg!
En hoe nu verder?
Ik ga het manuscript nog een keer doorlopen en dan laat ik het redigeren. Ik wil zeker zijn dat het verhaal goed loopt en er geen fouten in staan omdat ik dan echt de stap wil wagen om het manuscript op te gaan sturen naar uitgeverijen. Momenteel ben ik bezig met de synopsis, want deze willen uitgeverijen altijd meegestuurd hebben. Het is een spannend gedeelte van het boekschrijven en soms overvalt het me een beetje. Het feit dat ik het manuscript waar ik zolang aan gewerkt heb, af heb. Soms kan ik zelf bijna niet geloven. Na al die jaren. Ik heb de lockdown periode in elk geval goed gebruikt!
Ben jij al nieuwsgierig naar mijn boek?
Wil je meer lezen over mijn boek? Check dan de posts hier
12 reacties
Marije
Inmiddels ben ik heel nieuwsgierig geworden. Hopelijk zijn de uitgeverijen geïnteresseerd!

Marije recently posted…Zomer opinie || Land van mopper smurfen
Darina Nykl
Dank je wel. Ik hoop het ook!
Kelly
Wat onwijs leuk! Ik ben erg benieuwd en hoop dat een uitgeverij tussen zit die de sprong in het diepe met je wilt maken. Geweldig. 🙂

Kelly recently posted…Tips voor een aesthetically pleasing Instagram feed
Darina Nykl
Dank je wel. Ik hoop het ook, fingers crossed!
bychristiana
Wat enorm spannend! Het lijkt me ook ‘gek’ als het boek straks echt af is en het manuscript naar de uitgever gestuurd is, dat lijkt me best een beetje een soort afscheid.
Darina Nykl
Ja, dat is ook zo. Zo voelt het ook wel een beetje. Maar gelukkig ben ik al bezig met deel 2 🙂
Johanna
Leuk, ben benieuwd voor welke “uitgeef”-weg je kiest. En ook wanneer je boek te lezen is. SUcces!
Darina Nykl
Dank je wel! Ik wil het eerst bij uitgeverijen proberen en mocht dat niet lukken, dan kijk ik verder, maar het boek komt, hoe dan ook 🙂
Lianne
Supergoed dat je elke vrijdag aan je boek hebt gewerkt en dat het nu bijna af is om op te sturen! Geeft echt een magisch gevoel, als het boek af is 🙂 Heel veel succes nog! Ik duim voor je dat een uitgever enthousiast is!
Darina Nykl
Dank je wel! Het is zeker een heel magisch gevoel en soms nog een beetje onwerkelijk. Nu maar hopen dat een uitgever er iets in ziet 🙂
Saskia
Bijna! Succes!
Darina Nykl
Dank je wel!