Parijs, vervelen zul je je nooit. De stad heeft ontzettend veel te bieden op het gebied van cultuur, mode en gastronomie. Om je een beetje wegwijs te maken deel ik 20 dingen die je gedaan moet hebben in Parijs.
Wat te doen in Parijs?
Beklim de Eiffeltoren (of neem de lift) en geniet van het weidse uitzicht over Parijs. Dat gevoel is bijna onbeschrijfelijk. Tip: reserveer je kaartjes online. Dat scheelt wachten.
Alsof je nog niet genoeg beklommen hebt: neem de trappen naar de Sacre-Coeur en geniet het uitzicht en slenter door de historische straatjes van Montmartre. Rue Lepic is een aanrader met haar vele restaurantjes en winkeltjes (en je hebt na al dat geklim wel een lekker gebakje verdiend!)
Wandelen langs de Seine in het zonnetje.
Relaxen in Jardin du Luxembourg. Dit park is een van mijn favorieten. Kies een groen stoeltje uit en neem een boekje of tijdschrift mee.
Als het slecht weer is, is het een leuk idee om te gaan winkelen in een van de overdekte passages. Hier kun je lezen waar je ze kunt vinden.
Maak een foto op de “Pont Alexandre III”, de dekboogbrug. Deze verbindt de wijk Champs-Élysées met Invalides en de Eiffeltoren. De brug wordt beschouwd als de meest sierlijke, extravagante brug in de stad.
Ga shoppen en lunchen in Saint-Germain des Pres. Dit is een wijk vol met leuke boetiekjes en een artistieke sfeer.
Besteed de zondag in Le Marais, met haar vele (vintage) winkels en vele leuke cafés.
Koop een ovenverse baguette bij een van de vele bakkerijtjes.
Geniet van een diner in een typische Franse brasserie.
Koop een doosje macarons voor thuis bij Laduree of Pierre Herme.
Geniet van het uitzicht vanaf de Montparnasse toren. De lift brengt je binnen 38 seconden naar het dak.
Koop je boeken bij Shakespeare & Company en geniet van een lekker drankje in het café ernaast.
Ga naar een jazz club. Jazz muziek is favoriet van Parijs.
Koop een baguette, wijn, fruit en kaas en ga heerlijk picknicken in het park.
Bezoek een van de vele markten. Voor de beste vlooienmarkt ga je naar Marché aux Puces de St-Ouen. Voor eten bezoek je Marché Bastille en voor kunst en antiek kun je het beste gaan naar Hôtel Drouot of Brocante des Abbesses.
Koop “le Periscope” bij een kiosk zodat je weet wat er allemaal te doen is tijdens je verblijf. En het is een leuk aandenken.
Bezoek Rue Mouffetard in het 5e arrondissement (Quartier Latin) met al haar restaurants en winkeltjes. Deze straat is een van de oudste van Parijs en hier kun je het authentieke Parijse leven ervaren.
Ontdek de vele mooie warenhuizen, zoals Galeries Lafayette, le Printemps (met een heel mooi terras op het dak!), Bon Marche en le BHV Marais. Le BHV Marais is trouwens mijn favoriete warenhuis.
En als laatste…GENIET!!!
Wat zou jij in Parijs willen bezoeken/doen?
24 reacties
Marije
Ik ben heel erg benieuwd naar Shakespeare & Company.
En een bezoekje aan een papeterie staat altijd op mijn lijstje.
Marije recently posted…Plus Size Fashion Friday: River Island Plus overslag rok
Darina Nykl
Shakespeare & Company is zoβn bijzonder boekwinkeltje. Klein maar echt zo Parijs!
Josephine
Wat een fijne lijst! Ik zou op zoek gaan naar victoriaanse huizen die in de staat van destijds zijn overgeleverd, lekker veel gebakjes eten en de mooiste musea bezoeken!
Josephine recently posted…[Gastblog] Het grote geheim van het British Museum
Darina Nykl
Klinkt heel goed Josephine!
Iris - Thebeautymagazine.nl
Ik zou in september naar Parijs gaan maar helaas gaat het niet door. Ik vind het zo jammer! Parijs is zo mooi en ik heb nog lang niet alles gezien! Ik ga in ieder geval jouw lijstje bewaren.
Darina Nykl
Dat is zeker heel jammer! Hopelijk kun je een nieuwe datum prikken.
Marijke
Helemaal akkoord met je lijstje en…
β€οΈLe canal Saint Martin
β€οΈVerse croissants bij Laurent DuchΓͺne
β€οΈPlace des Vosges
β€οΈGlaasje champagne bij Lipp
β€οΈBir Hakeim
β€οΈPanorama op dak van instituut du Monde Arabe
Darina Nykl
Mooie aanvulling Marijke! Merci beaucoup!
Forever38.com (Vera)
Ahh, Parijs, wat een heerlijke dingen som je op !
Als aanvulling zou ik je “verstilling zoeken op PΓ¨re Lachaise” aan willen reiken
Darina Nykl
Dank je wel! Een hele mooie aanvulling op de lijst.
Sarah
Zo handig, zulke lijstjes. Ik heb het gelijk opgeslagen. De Eiffeltoren moet ik nog steeds eens beklimmen. Telkens wanneer we in Parijs zijn komt dat er maar niet van. Tickets online bestellen is dus een goede tip; dan moeten we het wel doen als we daar zijn π
Sarah recently posted…Project S. – Mijn grootste valkuilen tijdens het afvallen
Darina Nykl
Dank je wel! Zeker doen, het scheelt zoveel tijd!
Romy
Wat een fijn lijstje, dat me direct zin geeft om weer eens naar Parijs te gaan! Niet alle plekken van Parijs ken ik nog. Zelf vind ik vooral het park rondom de Eiffeltoren leuk, maar ook het pleintje bij de SacrΓ©-Coeur.
Darina Nykl
Dank je wel! Dat zijn ook hele fijne plekjes in Parijs.
Lilia | Lily-Like.com
Heel handig lijstje, I love Paris! <3
Darina Nykl
Dank je wel!!
Saskia
Fijne lijst! Ik vond vroeger de Sacre Coeur altijd prachtig en zou die zeker nog eens willen bezoeken<3
Darina Nykl
Dank je wel! De Sacre Coeur is prachtig en de omliggende straatjes zijn ook de moeite van een bezoekje waard.
Irma
Haha eerst uberhaupt maar eens naar Parijs. Ben er nog nooit geweest π
Irma recently posted…Het EERLIJKE verhaal achter afvallen
Darina Nykl
Echt een aanrader π
Kreanimo
Ik was al 4 keer in Parijs geweest en had nog nooit de Eiffeltoren beklommen! Schande toch!
Dat hebben we dus wel even rechtgezet!
Darina Nykl
TrΓ¨s bien π
Lianne
Wat een gaaf lijstje! Ik krijg meteen weer zin om naar Parijs te gaan π Ik ben in de Eiffeltoren geweest, maar gek genoeg kan ik me niet veel meer van het uitzicht herinneren. Goede reden dus om het nog eens te doen!
Darina Nykl
Oja, zeker doen! π