Mijn eerste baan in de mode
Tot mijn zestiende jaar was ik totaal niet met mode bezig. Ik herinner me, dat ik het liefst mijn jeans droeg tot ie versleten was (want dan zat ie het beste!) en mijn All Stars. Ook was het mode om zo’n strak korte legging te dragen met sneakers. Tja, toen voelde ik me daar vast goed in.
Op mijn zestiende ging ik bij Miss Etam werken in de weekenden en er ging een (mode) wereld voor mij open. Ik begon in het magazijn waar ik de codes leerde. Het leukste was als er weer nieuwe goederen werden bezorgd. Later, toen ik meer ingewerkt was, ging ik de vloer op en mocht ik bij de paskamers staan. Dat vond ik het leukst om te doen en ik, die nooit veel om mode had gegeven, werd bijna een mode adviseuse. De mensen luisterden naar me, namen mijn advies aan en liepen blij de winkel uit! En ze keerden terug en wilden door mij worden geholpen. Een groter (mode) compliment kon ik op dat moment niet krijgen.
Ik koester deze jaren die ik in de mode heb beleefd. Ze hebben mij gevormd (mijn verlegenheid werd een stuk minder!) en mijn liefde voor mode was aangewakkerd.
Waarom houd ik zo van mode?
- Met mode kan ik uitdrukken hoe ik me voel en waar ik van houd.
- Setjes maken vind ik heel erg leuk om te doen. Eindeloos combineren met de stukken die in mijn kledingkast hangen.
- Ik houd me zoveel mogelijk aan de Parisienne stijl. Less is more.
- Voor de inspiratie lees ik vaak modeboeken- en tijdschriften. Ook bezoek ik graag mode tentoonstellingen.
- Trends. You love them or you hate them. Ik volg zeker niet alles, maar soms koop ik wel een trenditem (in de sale, dat dan weer wel :), zoals nu de “joggerstyle” broeken.
- Voor mij is winkelen heel ontspannen. Ik loop langs de rekken, voel de stoffen en maak setjes in mijn hoofd.
- Modegeschiedenis is iets wat ik heel interessant vind. Het is leuk om te zien dat alles weer een keertje terugkomt.
- Ik vind de mode wereld interessant. Wat gebeurt er achter de schermen? Hoe komt een modemerk tot stand? Hoe werkt een modeontwerper? Zo heb ik laatst de Netflix serie Mr. Selfridge gevolgd. Ik vind het razend interessant hoe deze man het concept van een warenhuis in 1909 is gestart en je dit concept nog steeds terug ziet in de huidige warenhuizen zoals de Bijenkorf.
- Mode maakt mij blij. Ik kan heel blij worden van een unieke vondst op mode gebied. Het jasje waar ik al zo lang naar zocht, of de perfecte broek die past zonder te knellen.
- Mode doet mij soms uit mijn comfort zone stappen. Af en toe draag ik toch dat jurkje en die korte broek, ondanks mijn onzekerheid die ik toch soms nog steeds heb.
Hoe omschrijf jij jouw modestijl?
14 reacties
Marije
Mr. Selfridge is echt een mooi voorbeeld die nog steeds gevolgd wordt.
Leuk om te lezen waar je passie voor mode vandaan komt

Marije recently posted…Weekly Picture Wednesday: Week 24 – 2018
Darina Nykl
Dank je wel!
Josephine
Wat leuk om wat meer te lezen over waar je passie voor mode vandaan komt! Had je na miss Etam verder iets in de kledingindustrie willen doen, of was dat niet mogelijk? En kun je zelf eigenlijk naaien? (Ik niet hoor… 😉 )

Josephine recently posted…Mijn moestuintje & een gerecht van Mrs. Dickens
Darina Nykl
Dank je wel! Op dat moment was er helaas geen mogelijkheid om verder in de mode te gaan. En aangezien ik mijn opleiding had afgerond, wilde ik ook daadwerkelijk daar iets mee gaan doen. En dat doe ik nog steeds 🙂 Maar mijn liefde voor mode zal nooit verdwijnen en doe ik als hobby erbij :). En naaien kan ik echt niet 🙂
irene | tussenmarsenjupiter
Oh ik herken me helemaal in je stukje! Ik was ook nooit geïnteresseerd in hoe ik er bij liep, tot ik ook 16 of 17 was. En later in mijn studententijd ging bij een kledingwinkel werken en toen was het hek van de dam. Haha 😀 Moet zeggen dat de interesse in alles er omheen wat afgezwakt is, maar mijn liefde voor mooie kleren is er nog!

irene | tussenmarsenjupiter recently posted…De leukste hoekjes in onze woonkamer.
Darina Nykl
Leuk dat je je hierin herkent!
Iris
Jij had echt in Parijs moeten wonen 😉
En wat heb je een prachtige collectie aan mode boeken!
Darina Nykl
Dank je wel! Ja, dat gevoel heb ik ook weleens 🙂
Lianne
Wat leuk dat een bijbaantje bij de Miss Etam jouw gevoel voor mode heeft aangewakkerd! Ik ben nog steeds een beetje zoekende naar mijn stijl. Op mijn werk kan ik helaas niet alles dragen wat ik zou willen. Als ik vrij heb, draag ik het liefst iets vintage en echt vrouwelijks. Ik vind het ook leuk om soms mijn comfortzone uit te dagen door iets te dragen wat ik eigenlijk nooit aantrek. Toch zou ik aan sommige modetrends nooit meedoen.
Darina Nykl
Ik ook niet hoor! Ik kies dan echt wat bij mij past. Leuk dat je vintage draagt.
Eva
Wat leuk dat je in de mode hebt gewerkt! 😀 Advies geven aan mensen qua kleding lijkt me ook echt leuk om te doen. Ik zou mijn stijl omschrijven als casual met af en toe een vrolijke uitspatting van patronen.
Darina Nykl
Dank je! Het was erg leuk om mensen te adviseren op modegebied en daardoor nog meer erover te leren. Jouw stijl klinkt heel leuk!
Marijke
Mijn kledingstijl hangt nogal af van het moment . Soms voel ik me geweldig en staat alles mij super en soms haal ik mijn kleerkast leeg en vind ik niets leuk?.Jij ziet er altijd heel stijlvol uit. Mijn complimenten?Ik hou van je Parijse stijl.
Darina Nykl
Wat een mooi compliment, dank je wel! Maar ook ik herken het gevoel wel van “niets”’te hebben om aan te trekken maar de kast ligt vol haha